ﺳﻪشنبه 06 مهر 1400
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

دادگاه ۲ پليس خاطي سعودي امروز برگزار شد

دادگاه ۲ پليس خاطي سعودي امروز برگزار شد
معاون پارلماني و امور ايرانيان خارج از كشور وزارت امور خارجه گفت: دادگاه دو پليس خاطي صبح امروز در جَده برگزار شده است و دادستان درخواست حكم اعدام براي اين متهمان را داشته است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از صداو سيما، معاون وزير امور خارجه گفت: در جلسه محاكمه دو مامور پليس خاطي سعودي كه مرتكب تعرض به دو نوجوان ايراني در جده شده بودند ، دادستان جده در كيفرخواست خود ، " مجازات اعدام " را با استناد به شرع و قانون براي اين دو متهم خواستار شد.

حسن قشقاوي،‌ گفت:‌جلسه محاكمه اين دو پليس خاطي صبح امروز در شعبه هفت دادگاه جنايي جده برگزار شد.

وي افزود: در اين جلسه كه آقاي زارع سركنسول جمهوري اسلامي ايران در جده نيز حضور داشت كيفرخواست دادستان جده عليه دو متهم قرائت شد.

قشقاوي گفت: اين دو پليس خاطي به خيانت در امانت، ‌انجام ندادن صحيح وظيفه به عنوان پليس و انجام دادن عمل شنيع جنايي متهم شدند.

وي اضافه كرد : ‌جلسه بعدي محاكمه اين دو پليس خاطي عربستان به منظور استماع دفاعيات وكيلشان به چهارشنبه هفته آينده موكول شد.

قشقاوي در پايان اظهار داشت: برداشت نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران در رياض و جده حاكي از جدي بودن طرف سعودي در محاكمه و برخورد قانوني با دو متهم است و دادگاه نيز همكاري خوبي با سركنسولگري كشورمان در جده داشته است.

فايل صوتي مصاحبه قشقاويي با صدا و سيما

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.