شنبه 25 مرداد 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

وعده وزير خارجه عربستان در مورد مأموران خاطي

وعده وزير خارجه عربستان در مورد مأموران خاطي
سعود الفيصل وزير خارجه عربستان در ديدار حسين صادقي سفير ايران اطمينان داد رياض ماموران خاطي فرودگاه جدِه را در سريع‌ترين زمان ممكن و قاطعانه به اشد مجازات خواهد رساند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از ايرنا، سفير ايران در عربستان سعودي روز گذشته- چهارشنبه - با وزير خارجه عربستان سعودي ملاقات و طي آن درباره موضوعات مختلف دو جانبه و منطقه‌اي از جمله تعرض به دو نوجوان ايراني گفت‌و‌گو كرد.

سفير ايران در اين ديدار با اشاره با حادثه ​فرودگاه جده و اظهار اينكه اين مساله احساسات عمومي ملت ايران را جريحه دار كرده است خواستار اقدام جدي و قاطع دولت عربستان در برخورد با مأمورين متخلف شده است.

حسين صادقي در اين ملاقات با اشاره به اوضاع منطقه و تحولات يمن مواضع و ديدگاههاي ايران را تشريح كرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران تداوم جنگ و خونريزي در يمن را به مصلحت منطقه و كشورهاي اسلامي نمي‌داند و معتقد است تنها قدرتهاي خارجي و نيز بدخواهان جهان اسلام در قالب تشديد اختلافات ميان كشورهاي اسلامي از آن بهره خواهند برد و لذا خواهان اعلام فوري آتش بس و آغاز كمك‌هاي انساندوستانه به ملت مظلوم و آسيب ديده يمن مي‌باشد.

سعود الفيصل وزير خارجه عربستان نيز در اين ديدار در خصوص مأمورين متخلف فرودگاه جده اطمينان داد كه عربستان سعودي اين افراد را در سريع‌ترين زمان ممكن قاطعانه به اشد مجازات خواهد رساند.

وي همچنين با بيان اينكه ما اهميت ويژه‌اي براي جمهوري اسلامي ايران قائل هستيم خواهان گشايش صفحه جديدي در مناسبات فيمابين دو كشورشده است.

در اين ديدار دو طرف مسائل مشترك مورد اهتمام و زمينه‌هاي مختلف روابط ايران و عربستان را بررسي كردند.

طي دو هفته گذشته اين سومين مقام رسمي عربستان سعودي است كه در ديدار با سفير ايران نسبت به پيگيري فوري موضوع حادثه فرودگاه جده و اعمال اشد مجازات در مورد عاملين آن اظهار نظر كرده است.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.