چهارشنبه 14 خرداد 1399
EN

خبرگزاری حج و زیارت آذربایجان شرقی

مشاهده خبر

از سوي معاونت فرهنگي بَعثه مقام معظم رهبري؛ برنامه‌هاي فرهنگي فاطميه در عتبات اعلام شد

از سوي معاونت فرهنگي بَعثه مقام معظم رهبري؛ برنامه‌هاي فرهنگي فاطميه در عتبات اعلام شد
مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه‌ مقام معظم رهبري در جلسه شوراي فرهنگي بعثه‌ مقام معظم رهبري در عراق، اظهار داشت: در نوروز حدود ۴۰ هزار زاير در عتبات حضور خواهند داشت، بنابراين بايد فعاليت‌هاي فرهنگي در اين ايام متناسب...
به گزارش روابط عمومی حج و زیارت آذربایجان شرقی به نقل از خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از عتبات عاليات، حجت‌الاسلام والمسلمين حميد احمدي، مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه‌ مقام معظم رهبري در جلسه شوراي فرهنگي بعثه‌ مقام معظم رهبري در عراق، اظهار داشت: در نوروز حدود ۴۰ هزار زاير در عتبات حضور خواهند داشت، بنابراين بايد فعاليت‌هاي فرهنگي در اين ايام متناسب با حضور زايران صورت بگيرد و نسبت به برنامه‌ريزي در اين مدت اهتمام جدي شود.

وي ابراز اميدواري كرد: همچون سنوات گذشته «موكب الامام رضا (عليه السلام) » به مدت سه شب در ايام فاطميه با حضور زايران ايراني برگزار شود كه زمان برگزاري اين مراسم يك ساعت بعد از نماز مغرب و عشاء مناسب خواهد بود.

حجت‌الاسلام احمدي تصريح كرد: مسابقات فرهنگي و ويژه برنامه‌هاي كودك و نوجوان از جمله برنامه‌هاي است كه براي ايام نوروز و فاطميه براي زايران تدارك ديده‌ايم كه اميدواريم با موفقيت اين برنامه‌ها برگزار شود.

وي يادآور شد: همچنين برنامه‌هاي فرهنگي در ايام نوروز و فاطميه در شهر نجف اشرف از سوي بعثه مقام معظم رهبري در صحن حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله عليها با حضور زايران و مجاوران حرم علوي برگزار خواهد شد.

مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري گفت: در اين زمينه با عتبه علوي و ساير بخش‌هاي فرهنگي حرم مذاكراتي صورت گرفته و موافقت اوليه انجام شده است و ساير رايزني‌ها نيز در روزهاي آينده انجام خواهد گرفت كه اميدواريم به خوبي برگزار شود.

وي يادآور شد: همچنين با رسانه ملي مذاكراتي صورت گرفته است تا اين محافل معنوي به صورت زنده از كربلاي معلي و نجف اشرف پخش شود تا ساير مردم ايران نيز در اين محافل معنوي شريك شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، نيز در خصوص برنامه‌هاي فرهنگي بعثه رهبري در عراق گفت: تمام تلاش‌مان را به كار خواهيم بست تا اين محافل به بهترين شكل ممكن برگزار شود و اميدواريم كه با همراهي و همكاري ساير بخش‌ها شاهد رشد و شكوفايي اين برنامه‌ها باشيم.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.