سازمان حج و زیارت استان آذربایجان شرقی

تاریخ: 02 آذر 1393

ویزای جعلی ۷۰ زائر ایرانی را سرگردان کرد

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: علی‌رغم هشدارهای داده‌شده از سوی سازمان حج و زیارت، دلالان با سوءاستفاده از زائران ایرانی باعث سرگردانی ۷۰ زائر ایرانی در فرودگاه نجف شدند.

محسن نظافتی در گفت و گو با فارس گفت: ایامی مانند اربعین حسینی که آمار استقبال زائران برای سفر به عتبات عالیات افزایش چشمگیری دارد زمان مناسبی برای سوء استفاده دلالان است که با دادن وعده‌هایی مانند اخذ ویزا در کمترین زمان و ارزان‌ترین قیمت زائران را سرگردان می‌کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون ساماندهی زائران اربعین از طریق یک‌هزار و 700 کارگزاری مجاز سازمان حج و زیارت در حال انجام است اما متأسفانه باز هم شاهد هستیم که عده‌ای برای دریافت ویزای خود به دلالانی که بیشتر در اطراف سفارتخانه‌ها حضور دارند، مراجعه می‌کنند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت افزود: متأسفانه روز گذشته 70 نفر از زائران ایرانی که وارد فرودگاه نجف شده بودند به دلیل داشتن ویزای جعلی در فرودگاه گرفتار و جریمه شدند که با رایزنی‌های انجام شده سعی کردیم مشکل آنها را حل کنیم و آنها با پرداخت 81 دلار دیگر در فرودگاه ویزای اضطراری کشور عراق را دریافت کردند.

نظافتی افزود: زائران و متقاضیان سفر به عتبات عالیات باید هشیار باشند که با وجود کارگزاری‌های مجاز سازمان حج در سطح هر استان و شهر به دلال‌ها مراجعه نکنند چراکه علی رغم اینکه در فرودگاه سرگردان می‌شوند مجبور می‌شوند دوباره هزینه‌های زیادی را متحمل شوند.