سازمان حج و زیارت استان آذربایجان شرقی

تاریخ: 23 مهر 1393

نخستين كاروان آذربايجان شرقي امروز وارد تبريز مي‌شود

نخستين گروه از حجاج استان آذربايجان شرقي كه ۲۵ شهريور عازم سرزمين وحي شده بودند، امروز ۲۳ مهر ماه از مدينه منوره به فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز باز خواهند گشت.

بازگشت حجاج آذربايجان شرقي با هواپيمايي ماهان بوده و از امروز آغاز و تا ۲۷ مهر ماه ادامه خواهد داشت، ضمن اين‌كه ظرفيت تمامي پروازهاي برگشتي ۴۵۰ نفر از فرودگاه مدينه به مقصد فرودگاه شهيد مدني تبريز خواهد بود.

شماره پروازهاي كاروان‌هاي حجاج استان به ترتيب ۵۰۰۱، ۵۰۰۳، ۵۰۰۵، ۵۰۰۹، ۵۰۱۳ و ۵۰۱۷ است، كه عموم مردم استان مي‌توانند با تماس با مركز اطلاع رساني فرودگاه شهيد مدني نسبت به برنامه بازگشت حجاج اطلاعات كافي را كسب كنند.

با توجه به اينكه تا زمان بازگشت، احتمال هرگونه تغيير در پرواز‌ها وجود دارد، از اين رو حجاج و خانواده‌هايشان مي‌توانند جهت مشاهده آخرين تغييرات به صفحه سايت حج و زيارت استان مراجعه كرده و يا از مديران كاروان پيگير تغييرات باشند.

همچنين شهروندان تبريزي مي‌توانند با شماره ۱۹۹ (اطلاعات پرواز فرودگاه) و ساير شهرستان‌ها با شماره ۳۵۲۳۴۷۰۱-۰۴۱ جهت اطلاع از زمان دقيق پرواز و فرود و يا تاخيرهاي به وجود آمده مطلع شوند.

گفتني است، سال گذشته از مجموع ۶۶ هزار نفر زائر اعزامي از كشور به گردهمايي بزرگ مسلمانان در موسم حج به عربستان سهم آذربايجان‌شرقي ۲ هزار و ۴۳۵ نفر بود، كه امسال دو هزار و ۶۷۵ نفر از استان آذربايجان شرقي به حج تمتع مشرف شدند.

اين تعداد زاير از استان آذربايجان شرقي از ۲۵ شهريور در قالب ۱۹ كاروان و در چهار روز با شش پرواز با شركت هواپيمايي ماهان به سرزمين وحي عزيمت كردند كه كاروان‌هاي حج استان به ترتيب اعزام از امروز به ميهن عزيز باز خواهند گشت.