سازمان حج و زیارت استان آذربایجان شرقی

تاریخ: 01 مرداد 1393

مراسم تودیع و معارفه مدیر حج و زیارت استان آذربایجان شرقی برگزار شد/تصویری

مراسم تودیع و معارفه مدیر حج و زیارت استان آذربایجان شرقی روز سه شنبه مورخ 93.4.31 بعد از افطار در مجتمع فرهنگی صدرا با حضور جناب آقای مهندس اوحدی،معاون محترم وزیر و رییس سازمان حج و زیارت و هیات همراه ایشان، مدیران و مسئولین استانی و کارگزاران و مدیران حج و زیارت استان برگزار گردید.

 

حجت الاسلام والمسلمین پور محمدی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان:

ایشان با اشاره به دهه آخر ماه مبارک رمضان و فضیلت این ایام، از همکاری خوب بین مسئولین حج و زیارت استان یاد کرده و از زحمات و اقداماتی که حجت الاسلام مشهوری در طول دوره مدیریت انجام دادند تشکر و قدردانی نموده و برای آقای روحی نیز در سمت جدید آرزوی موفقیت داشتند.

دکتر شبستری ، معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان:

مسئولیت ها در نظام جمهوری اسلامی، یک امانتی در دست ماست که در روز قیامت در خصوص این مسئولیت ها پاسخگو خواهیم بود، این مسئولیت ها موقتی هستند و اعمال و رفتار ما در ذهن مردم ثبت خواهد شد، و این توفیق خداوند است که در این سمت ها قرار می گیریم. مسئولیت در سازمان حج و زیارت با یکی از بزرگترین فرائض دینی ما در ارتباط است و خدمت در این حوزه از توفیقات بزرگ می باشد و بایستی نهایت تلاش خود را برای خدمت رسانی به مردم انجام دهیم آن هم به مردمی که شایسته بیشتر از این می باشند، بسیاری از کارگزاران این حوزه با وجود مدارک و مراتب بالای تحصیلی و شغلی، در این سیستم بدون هیچ چشم داشتی مشغول به خدمت هستند. با توجه به اینکه زائرین اعزامی نمایندگان و سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می باشد اهمیت فعالیتهای حج و زیارت را دو چندان می کند. ایشان در پایان از زحمات حاج آقای مشهوری تشکر و قدردانی نمودند و برای آقای روحی آرزوی توفیق بیشتر را در خدمت به زائرین داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین مشهوری:

ایشان ضمن خیر مقدم به آقای اوحدی و هیات همراه ایشان ابراز داشتند در این مدت همکاری و فعالیت بنده با سازمان حج و زیارت، با نیروهای خالص و عاشق همکار بودم، همه کارهایی که انجام شده با همکاری همه جانبه دوستان به نتیجه رسیده است، سازمان حج و زیارت نوعی مدیریت بحران هست، هدف و رسالت اصلی حج و زیارت، عزت، رفاه و رضایت زائرین است.

 ایشان با اشاره به ایام مبارک ماه رمضان از تمامی حضار حلالیت طلبیدند و از تمامی دستگاههای مرتبط با حج و زیارت و کارگزاران که تمام تلاش خود را در جهت رفع مشکلات زائرین انجام می دهند تشکر و قدردانی نمودند.

آقای مهندس اوحدی، معاون محترم وزیر و رییس سازمان حج و زیارت:

ایشان با اشاره به شان و منزلت والای ایام ماه مبارک رمضان، فرمودند خداوند توفیق حضور در ضیافت دیگری را هم به شما داده است و آن توفیق حضور برای خدمت به ضیوف الرحمن است.

ایشان فرمودند: با عنایت به اینکه مقام معظم رهبری امسال را با نام "سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامگذاری فرموده اند، در سازمان با دوستان علت این نامگذاری را بررسی کردیم و اینکه چه اتفاقی افتاده که مقام معظم رهبری چهار سال بصورت مداوم موضوع اقتصاد را مطرح کرده اند. این موضوع حساسی که مقام معظم رهبری مطرح می کنند چیست، با دوستان در کارگروهی همین موضوع را بررسی نمودیم و به این نکته رسیدیم که توفیق حضور میدانی با شما کارگزاران عرصه خدمت به زائر داشته باشیم که هم سیاستهای سازمان را به عنوان یک حوزه مدیریت جهادی و مردمی خدمت شما ارائه کنیم و هم انتقادات و پیشنهادات شما را دریافت نمائیم. خدمت در نظام جمهوری اسلامی یک توفیق الهی است، ملاک ارزیابی انسانها در پیشگاه خداوند به میزان خدمتی است که برای مردم انجام داده اند.

یکی از کم حاشیه ترین استانها در حوزه حج و زیارت، بحمدا.. حج و زیارت استان آذربایجان شرقی می باشد، آن هم به برکت کارگزاران و مدیرانی مثل شما. انشاء ا.. از این بعد نیز برکات وجودی حاج آقای مشهوری استفاده خواهیم کرد، این سومین استانی است که در آن تغییرات مدیریتی به علت رعایت دستورالعمل های صادره از سوی وزیر محترم انجام می پذیرد.

با عنایت الهی آخرین پرواز عمره امسال 3 روز پیش برگشت، امسال 807 هزار زائر به عمره اعزام شدند که 65 درصد نسبت به سال قبل افزایش اعزام داشتیم، آن هم در شرایطی که از بدترین شرایط ارزی کشور بود. دولت تمامی تلاش خود را برای حل کردن مشکلات ارزی زائرین انجام می دهد.

500 میلیون دلار ارز زائر با پیگیریهایی که انجام شده از بانک توسعه اسلامی اخذ شده که برای یک و نیم سال مشکل ارز حج و عمره زائران کشور را حل کرده است.

ایشان با اشاره به جنایات غیر انسانی که رژیم صهیونیستی در فلسطین و تکفیری ها در عراق و سوریه به وجود آورده اند فرمودند انشاءا.. روز قدس با حضور پرشور مردم، نمایشی از عزم جدی مردم را به نمایش خواهیم گذاشت.

شهدا پیام انقلاب را به همه دنیا داده اند، ما هم بایستی با اخلاقمان پیام رسان انقلاب باشیم. مقام معظم رهبری فرمودند از لوازم قبولی حج، رعایت اخلاق ادبی است.

ایشان در پایان از اقدامات و زحمات حاج آقای مشهوری تشکر و قدردانی نموده و آرزوی موفقیت روزافزون برای آقای روحی از خداوند متعال داشتند.

در ادامه برنامه، حکم مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی به آقای امیر روحی ملکی اعطا گردید و از حجت الاسلام والمسلمین مشهوری تشکر و قدردانی به عمل آمد.

امیر روحی ملکی، مدیر حج و زیارت استان:

ایشان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات سروران عزیز در این ماه پرفضیلت و خیرمقدم به حضار، فرمودند: از حسن نظر ریاست محترم سازمان تشکر می نمایم که مرتبه خدمت گذاری بنده به میهمانان و زائرین بیت اله الحرام و حرم شریف نبوی ، ائمه بقیع و اعتاب مقدسه را ارتقاء فرموده اند، البته این وظیفه سنگین تر از وظائف قبلی بنده بوده و تلاش صدچندان را در اجرای امورات مربوطه به دنبال دارد. هرچند در این امر پست و مرتبه معنایی برای بنده جز خدمت به مردم و زائرین محترم را نداشته و نخواهد داشت.

اگر خدمت به مردم انگیزه ای الهی نداشته باشد و نیت برای خدا نباشد به نتیجه نخواهد رسید. لذا بنده و همکاران سازمان و کارگزاران محترم ازبدو ورود به سازمان نیت و انگیزه خدمت به مردم را داشته ایم که با عنایت پروردگار متعال تا به امروز در همه امور، درمحیط کاری و امورات محوله موفق بوده ایم و نیت های خود را دراجرای امور مردم وخدمت به مردم خدایی و برای خدا کرده و خواهیم کرد.