سازمان حج و زیارت استان آذربایجان شرقی

تاریخ: 18 اسفند 1400

تاکنون مصوبه ای در خصوص بازگشایی مرزهای زمینی از سوی کشور میزبان بصورت رسمی اعلام نشده است

 حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی درباره زمان بازگشایی مرزهای زمینی گفت: قرار براین بود که طبق قول مساعد طرف عراقی، مرزهای زمینی نیز همانند مرزهای هوایی مشمول لغو روادید شود و برای تردد زائران عتبات عالیات بازگشایی گردد.


وی با بیان اینکه مرزهای زمینی از سال 98 بدلیل شیوع کرونا و عدم مجوز وزارت بهداشت دو کشور همچنان بسته است، گفت: با توجه به پیگیری های رئیس سازمان حج و زیارت و رایزنی های سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، قول مساعد برای بازگشایی مرزهای زمینی داده شده که منتظر این تصمیم هستیم.


معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت بیان کرد: در حال حاضر مرزهای زمینی همچنان به روی زائران بسته است و مجوز یا مصوبه ای از سوی کشور عراق صادرنشده است ؛ بنابراین متقاضیان و عاشقان زیارت اباعبدالله(ع)به هیچ عنوان به مبادی مرزی مراجعه نکنند چراکه امکانات کافی برای این افراد وجود ندارد و با مشکلات متعدد مواجه می شوند.


حجت الاسلام رحمانی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت به محض دریافت مجوز تردد از مرزهای زمینی آن را به صورت رسمی اعلام و مبادرت به اعزام می نماید، گفت: امیدواریم وعده داده شده عملیاتی شود و شاهد تردد زائران از راههای زمینی نیز باشیم.