سازمان حج و زیارت استان آذربایجان شرقی

تاریخ: 26 بهمن 1395

اميدواريم زمينه براي انجام حج مطلوب زائران ايراني فراهم شود


دراين جلسه كه به رياست حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر برگزار شد نماينده ولي فقيه در امورحج وزيارت با اشاره به تمهيدات صورت گرفته دراين خصوص اظهارداشت: اگرعربستان واقعا مي خواهد حجاج ايراني به حج بروند بايد از تعلل و ايجاد تاخير در روند صدور ويزا و مذاكرات پرهيز نموده و دراستقبال از زائران ايراني مصصم باشد.


وي ابرازاميدواري كرد كه هيئت اعزامي جمهوري اسلامي ايران به رياست آقاي حميد محمدي سرپرست سازمان حج و زيارت درپايان مذاكرات با طرف سعودي با دستاورد مثبت به كشور بازگردد و شرايط براي انجام حج مطلوب زائران ايراني فراهم شود.

گفتني است با توجه به دعوتنامه ارسالي عربستان قراراست هيئت ايراني براي مذاكره با طرف سعودي پنجم اسفند ماه به عربستان برود.

نماينده ولي فقيه همچنين از كميته ها و كارگروههاي تخصصي حج خواست تا به صورت فشرده برنامه هاي حوزه خود را پيگيري و راهكارهاي جديد براي هر مورد ارائه كنند.

دراين جلسه آقاي حميد محمدي سرپرست سازمان حج و زيارت با اشاره به اينكه كميته هاي كارشناسي به صورت جدي ابعاد مختلف حوزه مسئوليت خود را منطبق با شرايط روز بررسي مي كنند، تصريح كرد: آنچه كه به خير و صلاح زائر و نظام است دراين جلسات مورد توجه قرار مي گيرد و همه دست اندركاران درصدد هستند كليه تمهيدات لازم را براي انجام حجي مطلوب همراه با عزت زائران ايراني فراهم سازند.

دراين جلسه آقاي سيد عباس حسيني مسئول كارگروه تخصصي تغذيه و تداركات درباره طرح ها و برنامه هاي اين كميته براي تامين غذاي حدود هشتاد هزار زائر در مراسم حج آينده گزارشي ارائه كرد و نماينده ولي فقيه با توجه به شرايط كنوني در روابط دو كشور و گرماي هوا درعربستان بويژه در ايام تشريق خواستار مشاركت كارشناسان خبره اين حوزه براي استفاده از بهترين راهكارها دراين كميته شد.

درادامه اين جلسه آقاي مهندس خدرنژاد مديرعامل شركت شمسا نيز از عملكرد مالي اين شركت در سال 94 و نه ماهه سال 95 گزارشي ارائه و تصريح كرد: تلاش شده است تا با استفاده از تدابير مناسب هزينه هاي تمام شده براي هر زائرعتبات كاهش يابد.