سازمان حج و زیارت استان آذربایجان شرقی

تاریخ: 22 آبان 1395

ثبت نام يك ميليون و 200 هزار نفر از زائران اربعين در سامانه سماح


مهندس سعيد اوحدي در خصوص آخرين آمار ثبت نام هاي سماح گفت: نزديك به يك ميليون و 200 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام كرده اند كه اين آمار افزايش 40 درصدي را نسبت به سال گذشته نشان مي دهد.

وي افزود: با توجه به ازدحام جمعيتي كه اين روزها در مرز مهران شاهد بوديم درخواست ستاد اربعين اين است كه زائران براي عزيمت به عراق به مرزهايي كه در سماح در تاريخ معين مشخص كرده اند، مراجعه نمايند.

رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اين مطلب كه بر اساس آمار ثبت نام هاي سماح پيش بيني شده بود كه روزگذشته تا يكشنبه هفته آينده روزهاي پرازدحامي را در مرزهاي كشور داشته باشيم، توضيح داد: با توجه به زحمات ناجا در اين ايام و تمهيدات كنترلي كه اين عزيزان انديشيده اند، از زائران اربعين مي خواهيم كه نهايت همكاري را با اين خادمان خودو عزيزان سپاه و بسيج در مرزها داشته باشند.

مهندس اوحدي به زائران اربعين اكيدا توصيه كرد: بدون گدرنامه معتبر و ويزا به مرزهاي كشور عزيمت نكنند بدليل اينكه دفاتر كنسولگري در استان هاي مرزي تنها براي زائران همان استان ويزا صادر مي كنند و اين رو اين زائران براي عزيمت با مشكل مواجه خواهند شد.

رئيس سازمان حج و زيارت با اشاره به تمهيدات انديشيده شده در سامانه سماح و امكان ثبت نام در 2300 دفتر زيارتي براي زائران اربعين گفت: زائران عزيز اربعين در شهرهاي محل اقامت ويزاي خود را دريافت نمايند و سپس راهي مرزها شوند.

مهندس اوحدي توضيح داد: روند صدور ويزا سرعت مناسبي دارد و تاكنون بيش از يك ميليون و 500 هزار ويزا براي زائران اربعين در 16 كنسولگري عراق صادر شده است كه بيش از يك ميليون فقره ويزاي صادر شده مربوط به زائران ثبت نامي در سماح است.

رئيس كميته اعزام اربعين به زائران اربعين توصيه اكيد كرد: ثبت نام و تحويل مدارك خود را به روزهاي آخر موكول نكنند تا با مشكل مواجه نشوند.

مهندس اوحدي همچنين توصيه كرد كه زائران اربعين به اطلاع رساني هاي راديو اربعين، پيامك هاي سامانه سماح و توصيه هاي ناجا در مرزها توجه ويژه داشته باشند.